Részlet :
A természetben minden egyensúlyra törekszik. A légnyomás különbséget kiegyenlíti a szél, bárhol jelenik meg energiatöbblet, kiegyensúlyozó erők lépnek működésbe. Miért történek ez így? Miért létezik az egyensúly törvénye? A törvények általában nem magyaráznak meg semmit, mindössze rögzítik a tényeket.
Megszoktuk, hogy az életben vannak fekete és fehér csíkok, azaz sötét és derűs időszakok, és hogy a siker és a sikertelenség egymást váltja. Mindezek az egyensúly törvényének a megjelenési formái. Természetesen minden siker és sikertelenség megsérti az egyensúly törvényét. Tökéletes egyensúly csak akkor létezne, ha semmi sem történne, de ilyen nincs. Legalábbis még senki sem tudott ilyet megfigyelni. Világunkat változások jellemzik: nappal és éjszaka, ár és apály, születés és halál stb. Még a vákuumban is folytonosan KELETKEZNEK ÉS SZÜNNEK MEG részecskék.
Az egyensúlyt nemcsak tettekkel, hanem gondolatokkal is fel lehet borítani – és nemcsak azért, mert a gondolatokat mindig tettek követik. Amint már tudjuk, az emberek gondolati energiát sugároznak ki. Az anyagi megvalósulás világában minden energetikai alapon nyugszik!
Továbbiakban nem azon töprengünk, hogy mi történik az energetika síkján, mert úgy is fejfájást kapnánk tőle. A mi céljainkhoz teljesen elegendő, ha a kiegyenlítődés leegyszerűsített modelljével dolgozunk.
A gondolati energiák akkor termelnek többletpotenciált, amikor az ember túlságosan nagy jelentőséget tulajdonít egy dolognak vagy történésnek. Hasonlítsuk össze például a következő két helyzetet:
-
Te a lakásodban a padlón állsz.
-
Te egy szakadék szélén állsz.
Az első helyzet legkevésbé sem ad okot aggodalomra. A második helyzetnek azonban feltehetően Te is nagyobb jelentőséget tulajdonítsz, elég egy rossz mozdulat és már is lezuhanhatsz. Energetikai szempontból azonban mindössze annyi történik, hogy Te valahol állsz és minkét helyzetnek ugyanolyan a jelentősége. A második esetben azonban az ember félelme, aggodalma feszültséget generál, ami oda vezet, hogy az energetikai mező egyensúlya felborul. Ezeknek az erőknek a hatását nagyon egyértelműen érezheted!
Az energetika síkján a fizikai világ valamennyi elemének ugyan akkora a jelentősége. Csak az emberek tulajdonítanak neki különféle jelentőséget: jó vagy rossz, vidám vagy szomorú stb. Ezen módon mindenről értékítéletet alkotunk. Maga az értékelés nem zavarja meg az energetikai mező egyensúlyát. Te most egy kényelmes székben ülsz és így értékeled a helyzetet: Itt biztonságban vagyok, ezzel szemben a szakadék szélén veszélyes lenne. Tehát nem nyugtalankodsz a helyzeted miatt. Mindössze ítéletet alkottál, ami még nem bontja meg az egyensúlyt. Többletpotenciál akkor halmozódik fel, ha túl nagy jelentőséget tulajdonítasz az ítéletnek!!! Ilyen lehet, amikor nem tudod kifizetni a számlákat és olyan ítéletet teszel, amivel többletpotenciát hozol, létre ezáltal felborítod az energetikai egyensúlyt.
Ahhoz ebből a helyzetből pozitívan tudj kijönni egy egyszerű dolgot, kell alkalmaznod. Az emberek többsége azt hiszi, hogy ha minden erőnkkel egy feladatnak szenteljük, magunkat fantasztikus eredményt érünk el. Az egyensúly törvénye alapján ez sajnos pont fordítva fog bekövetkezni. Tehát nincs más dolgod, mint……96-102